Duyurular
Olağan Genel Kurul Toplantısı 18 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır.
2012 yılı Yemekli gecemizde eğlenceye doyduk...
Rengarenk ANADOLU gösterisi Fransa ve Belçika’da ayakta alkışlandı...
SÜMHOTER KÜLTÜR ve SANAT MERKEZİ hizmetinizde...
2010 Bray-Dunes (FRANSA) Festivalinde Avrupa kıtasını SÜMHOTER temsil etti...
SÜMHOTER 36. Kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı...
SÜMHOTER 35. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı…
2008-2009 Sezonu Tee-Shirtlerinizi Derneğimizden temin edebilirsiniz.
Minik SÜMHOTER’liler AGRIGENTO’da ayakta alkışlandı…
SUMHOTER; 15.Uluslararası ÖZDERE Festivalinde ülkemizi başarıyla temsil etti.
Ziyaretçi Defteri
Mesajları Oku
Mesaj Yaz
SÜMHOTER KÜLTÜR ve SANAT MERKEZİ hizmetinizde...

SÜMHOTER Kültür ve Sanat Merkezi hizmete açıldı...

 

Türkiye’nin en köklü kurumlarından otuz yedi yıllık SÜMHOTER-Sümer Halk Oyunları Topluluğu Kültür ve Sanat Merkezi, 4 Haziran’da İzmir’li gençlerin hizmetine açılımıştır. Kurumsal kimliğini daha güvenilir yarınlara taşımak, üyelerine, onların yakınlarına ve de en önemlisi, Türk Kültürüne daha rahat hizmet verebilmek için, Basınsitesi 175 sokak No:1 adresinde Kültür ve Sanat etkinliklerine devam edecektir.

 

.

Halk oyunlarının yanı sıra, halk müziği ve tiyatro çalışmaları, Latin, Tango, Salsa gibi diğer Evrensel dans kursları ile ailelerin hafta arasında çalışma salonlarından faydalanarak sağlıklı yaşam için spor yapma olanaklarını da bünyesinde barındıracak olan SÜMHOTER Kültür ve Sanat Merkezi, hafta boyunca kullanılabilecek ve yaklaşık 300 kişiye hizmet verecektir.

 .

Kuzey Fransa’da Festivaller şehri olarak bilinen Bray Dunes Belediye başkanı Claude MARTEEL, Festivaller direktörü Yannick VANHEE, Turizm ofisleri Genel Müdürü Patrick SCHEPENS, Ege Folklor Dernekleri Federasyonu Başkanu Nebi KAYAN, Dernek Başkanları ve çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu açılışta Topluluğun kurucu başkanı Bülent YILDIRIM'ın anısına misafirlere lokma ikram edilmiştir.

 .

Açılış kurdelesini Bray Dunes Belediye başkanı ve Dunkerque bölgesi Belediyeler Birliği Başkan yardımcısı Claude MARTEEL'in kestiği Kültür Merkezi, kafeterya, dinlenme salonu, Dans salonu (60 m2), küçük dans stüdyosu (45 m2), kostüm ve müzik odası, yönetim ve soyunma odalarıyla birlikte, Devlet desteği almayan amatör bir Halk Oyunları derneğinin yapabileceği İzmir’in en güzel Kültür Merkezi olmaya adaydır.

Katkılarınız için Banka Hesap Numaramız

 İŞ BANKASI Üçyol Şubesi, Hesap No: 3426–0713014

 
Localveri Dijital İletişim Çözümleri